Alanya

Turcja to kraj pełen piękna, tradycji, zapachów i pysznego jedzenia. To także perełki natury. Jednym z miejsc niezwykle ciekawych i zarazem często wybieranych na wakacje przez turystów jest Alanya. To kurort z licznymi atrakcjami, plażą, malowniczymi okolicami. Można tu spędzić wspaniały czas z rodziną, przyjaciółmi, ukochaną osobą, czy też w pojedynkę. Wszystko zależy od tego, na co naprawdę mamy ochotę w czasie urlopu.

Jakie atrakcje turystyczne czekają odwiedzających w Alanya?

Alanya to nie tylko plaża, słońce i udogodnienia hotelowe. To znacznie, znacznie więcej. Jednym z zakątków, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w tym miejscu jest Zamek Kalesi. To twierdza seldżucka, którą otacza zbocze i morze, a wewnątrz czeka wiele niespodzianek. Są tu takie zabytki jak kaplica, stocznia, meczet czy Czerwona Wieża. Ta ostatnia stanowi symbol miasta, w którym można odnaleźć muzeum etnograficzne.

Alanya na wycieczkę po Turcji

Warto także wybrać się do jaskini, której nazwa znaczy „kapiący kamień”, mowa tu o Jaskini Damlatas. Niewielka potrafi zachwycić, a co ciekawe dopiero niedawno ją odnaleziono i stała się turystyczną atrakcją. Wstęp do jaskini jest płatny.

Dobrym pomysłem jest także spacer po pięknym porcie w Alanya. Czekają tutaj różnorodne jachty, statki i kutry, a nawet statki pirackie! Warto skusić się na tego typu atrakcję, która jest raczej rzadko spotykaną okazją w takich miejscach jak to.

Cudowny relaks, słońce i piasek czeka zaś na jednym z najpiękniejszych zakątków tego typu w okolicy, czyli na plaży Kleopatry. Zachwyca ona przede wszystkim widokami, przestrzenią, zamkiem, którego widać na wzgórzu oraz możliwością zgłębiania podwodnych tajemnic, czyli nurkowania.

Świetnym miejscem jest także Kanion Sapadere. Można się do niego dostać wędrując poprzez przepiękne góry, wdychając świeże powietrze i ciesząc się otoczeniem natury. W strumieniach czeka lodowata, krystalicznie czysta woda, podobnie jest w naturalnych basenach. Można tu odpocząć od zgiełku miasta i wrócić do głębokiego połączenia z przyrodą.