Antalya

Wybierając kierunek wakacyjny, naprawdę ciężko się zdecydować. W końcu biura podróży oraz linie lotnicze oferują tyle miejsc, że ciężko podjąć decyzję. Jednym z nich może być Turcja, a dokładniej turecki kurort Antalya, który z pewnością będzie idealnym miejscem na niezapomniane wakacje.

Klimat i położenie Antalyi

Antalya znajduje się południowej części Turcji nad Zatoką Antalya, czyli częścią Morza Śródziemnego. Plaże w Antalyi są piaszczyste, co ciekawie kontrastuje z górzystym lądem. Wybierając się w to miejsce, można liczyć na spędzanie czasu zarówno nad morzem, jak i w górach. Klimat w Antalyi jest podobny do klimatu panującego w europejskich krajach leżących nad Morzem Śródziemnym. Dlatego wybierając się tam nawet wiosną lub jesienią, można liczyć na wspaniałą, wakacyjną pogodę. Nie bez powodu Antalya nazywana jest Riwierą Turecką.

Marina Antalyi w Turcji

Atrakcje turystyczne w Antalyi

W Antalyi turyści na pewno nie będą się nudzić. Obok możliwości wypoczynku na plaży oraz wędrówek po górach, można także zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Oto najpopularniejsze i najciekawsze miejsca do odwiedzenia podczas pobytu w tym regionie:
Osmańskie domy Starego Miasta – Kaleiçi to odgrodzona zabytkowymi murami od reszty miasta część, gdzie można zobaczyć na żywo dawną Antalyę. Podczas spacerów można napotkać domy z XVIII i XIX wieku, wykonane z kamienia.
Brama Hadriana, czyli rzymski budynek, który przetrwał prawie 2000 lat, zbudowany po zdobyciu miasta przez Cesarza Hadriana.
Złamany Minaret, który przez lata pełnił funkcję ośrodka kultu różnych religii. Całkowicie uległ zniszczeniu podczas pożaru w 1800 roku.

Ciekawostki dla turystów

Ciekawostką może być fakt, że panuje zakaz wjazdu aut na teren Starego Miasta. Warto wiedzieć o tym przed wybraniem się w podróż. Do meczetów i innych świątyń należy ubrać się, zakrywając ramiona i kolana, a w przypadku kobiet również włosy. W ten sposób turyści oddają szacunek odwiedzanym miejscom.

Wakacje w Antalyi są z pewnością ciekawym pomysłem na spędzenie urlopu, który warto dodać do swojej listy miejsc do odwiedzenia.