Kusadasi

Kusadasi było niegdyś małą rybacką osadą, dziś to niezwykle nowoczesne i wciąż rozwijające się miasto turystyczne, które mieści się na egejskim wybrzeżu. Zachwyca przede wszystkim piaszczystymi, złotymi plażami, krajobrazami oraz bogactwem zabytków. To miejsce z interesującą historią, które przeszło wiele zawirowań. Bardzo długo stanowiło nieco senne, portowe miasto – dziś można się tu bawić do białego rana.

Atrakcje tureckiego kurortu Kusadasi

To, co przyciąga do Kusadasi to niewątpliwie brak tłumów, piękno i szerokie plaże. Zachwyca także znajdująca się niedaleko kurortu, tuż przy brzegu, niewielka wyspa – Guvercin Adasi. Można tu zwiedzić ruiny bizantyjskiego zamku, który posiada ogromne mury obronne, a z nich panoramę miasta. Na szczycie wzgórza zaś czeka pomnik Ataturka, z którego są jeszcze lepsze widoki.

Przyjemne jest także spacerowanie po Kusadasi. Znajduje się tu wiele budynków, które powstały w przeróżnych etapach historii tego miejsca. Na pewno warto się dłużej zatrzymać w meczecie Kaleici, który zachwyca bogatymi zdobieniami, a także zobaczyć ogromny gmach karawanseraju. Ten ostatni stanowiło dawno temu rezydencję wodzów osmańskich.

Kusadasi to także przykryty kopułą z ołowiu meczet Haci Ibrahim Camii. Urzeka on pięknie zdobionym mihrabem. I choć z tej świątyni ocalały tylko fundamenty, a reszta to rekonstrukcje dokonane w XX wieku, to jednak warto ją zobaczyć.

Kusadasi - kurort w Turcji
Białe domki w Kusadasi

Cuda czekające w okolicy

Chcąc poznać także okolice Kusadasi dobrze jest chociaż na chwilę odwiedzić starożytne Efez, czy zobaczyć Jaskinię Zeusa. Przed nią rośnie drzewo życzeń, na którym wieszane są przeróżne prośby odwiedzających. Przepiękna jest także piaszczysta Long Beach, która ciągnie się aż na 22 kilometry za miastem. To idealne miejsce na głęboki relaks.

Kusadasi to idealne miejsce na wymarzone wakacje. To przede wszystkim wspaniałe krajobrazy, urokliwe zakątki, historyczne zabytki i okolice pełne skarbów. Dodatkowym atutem tego kurortu jest to, że wciąż jest nieodkryty przez masową turystykę, dzięki temu można tutaj liczyć na miejsce do leżakowania na plaży, czy też brak większych kolejek. Warto rozważyć ten kierunek w wyborze destynacji na swoje wymarzone wczasy.