Bodrum

Tereny współczesnej Turcji będące łącznikiem między Europą, Azją i Afryką charakteryzują się bogatą historią sięgającą starożytności, Współcześnie poprzez unikatowe dziedzictwo historyczne, kulturowe, przyrodnicze oraz dobrze zorganizowaną infrastrukturę turystyczną Turcja przyciąga miliony turystów z całego świata.

Riwiera Turecka

Na wakacje w Turcji najczęściej wybieramy obszar Riwiery Tureckiej oraz ulokowane tam kurorty, między innymi Bodrum. Miasto będąc u wybrzeży Morza Egejskiego znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego i charakteryzuje się przyjaznymi dla turystów warunkami atmosferycznymi przez większą część roku. Chcąc jednak w pełni wykorzystać potencjał miasta (nie narażać się na opady, cieszyć się ciepłom wodą morską) najlepiej odwiedzić je między czerwcem a październikiem.

Kurort Bodrum w Turcji

Co zobaczyć w Bodrum?

W zależności od zainteresowań każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli wakacje lubimy spędzać na wypoczynku z pewnością nie można pominąć pięknych plaż. Do najpopularniejszych w Bodrum należą Hurma, Camel, Aspat oraz piaszczysta plaża Bitez z dobrze rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Po plażowaniu można udać się na zakupy na miejskim targu.

Chcąc spędzić czas nieco aktywniej możemy zdecydować się na nurkowanie z akwalungiem. Wzdłuż wybrzeża odnajdziemy dużą ilość miejsc oferujących wypłynięcie statkiem na morze i pozwalające poznać piękno podwodnego świata. Nie będzie również problemu, aby wynająć prywatną łódź i wraz z rodziną, przyjaciółmi podziwiać naturalne piękno tureckiego wybrzeża.

Oczywiście będąc w Bodrum nie powinniśmy zapominać o dziedzictwie historycznym miasta. Z tego względu warto znaleźć czas na zwiedzenie XV w. zamku św. Piotra, który zbudowany został z pozostałości Mauzoleum w Halikarnas. Jednego z siedmiu cudów starożytnego świata. W Zamku odnajdziemy też niezwykle popularne Muzeum Archeologii Podwodnej.

Nie tylko wybrzeże

Chociaż wybrzeże współczesnej Turcji to jedno z najciekawszych miejsc w Azji Mniejszej, to warto zainteresować się też innymi, wciąż nieodkrytymi przez turystów terenami w Anatolii. Jednakże na początek przygody z Turcją Bodrum będzie dobrym wyborem.