Kemer

Tureckie kurorty są coraz częściej wybieranym kierunkiem wakacyjnym wielu Polaków. Znaleźć tutaj można wiele atrakcji, dzięki czemu wakacje w Turcji pozostaną niezapomniane. Co jeśli na nasz wymarzony urlop wybierzemy kurort Kemer?

Położenie i klimat kurortu

Kemer jest miastem leżącym w południowo-zachodniej Turcji, nad Morzem Śródziemnym. Znajduje się w prowincji Antalya i przyciąga turystów plażami i śladami starożytności.
Ten turecki kurort odznacza się umiarkowanie ciepłym klimatem. W mieście latem jest znacznie mniej opadów niż zimą. Średnia roczna temperatura oscyluje tutaj w granicach 19 stopni Celsjusza – latem można liczyć na o wiele większe temperatury.

Kemer - kurort w Turcji

Atrakcje turystyczne Kemer

Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych kurortu są plaże. W centrum znajduje się zadbany park, zachęcający do spacerów i podziwiania widoków. Palmy, fontanny, czy kawiarnie przyciągają turystów o każdej porze dnia.

Turecki kurort zadziwia lokalizacją – zbocza są otoczone lasami, a skalne szczyty kontrastują z morskim wybrzeżem. Woda jest turkusowa i krystalicznie czysta. Niezwykły klimat dają góry, które w kilku miejscach wpadają do morza. Do hoteli z łatwością można dotrzeć z lotniska, a kurort mimo grona turystów daje poczucie spokoju i odprężenia.

Warto odwiedzić także ruiny starożytnego miasta Phaselis, leżącego na terenie Parku Narodowego. Także w Myrze znaleźć można historyczne piękno i podziwiać grobowce skalne, niezwykle dostojne i bogato wykończone.

Usługi hotelowe i campingowe

Obiekty hotelowe zachęcają ciekawymi ofertami i kuszą bliskością morza i pięknej okolicy. Wiele osób wybiera także kempingi, które są oszczędnością i dają poczucie bliskości natury. Turysta nie powinien mieć problemu ze znalezieniem oferty noclegowej, która spełni jego oczekiwania.

Kemer jest uroczym miastem, które cechuje się otoczeniem przyrody i zachwyca śladami historycznymi. Warto odwiedzić także okoliczne miasteczka, które kryją wiele tajemnic. Ciepły klimat sprawia, że każdego roku w tym tureckim kurorcie wypoczywa mnóstwo osób z wielu krajów.