Icmeler

Icmeler to niezwykła miejscowość położona na Wybrzeżu Egejskim w Turcji. Przyciąga przede wszystkim wspaniałymi widokami oraz świetną pogodą. Można tu głęboko się zrelaksować rozkoszując się turecką kuchnią, uprawiając sporty wodne, czy po prostu leżakując na plaży. Niezależnie od preferencji Icmeler potrafi zachwycić i sprawić, że wczasy będą wyjątkowe.

Jakie atrakcje czekają w Icmeler?

Miasteczko Icmeler to idealne miejsce nawet dla najbardziej wybrednych turystów. Ulokowane w zatoce, na półwyspie Datca, oferuje wspaniałe warunki do windsurfingu, kajakarstwa oraz nart wodnych, choć najszczęśliwsi będą oczywiście nurkowie. Czeka tutaj bowiem niezwykła morska fauna i flora oraz ogromnie różnorodny podwodny świat.

Icmeler to czyste i malownicze plaże, ciepłe morze dla długich kąpieli, wiele barów i restauracji, a także atrakcje dla dzieci np zjeżdżalnie wpadające do wody. Miejscowość ta ma uzdrowiskowy charakter dlatego idealnie nadaje się na wakacje, które mają wzmocnić zdrowie. Warto również odwiedzić tutajszy targ miejski, czy pospacerować po promenadzie.

Turecki kurort Icmeler
Kurort Icmeler

Co warto zwiedzić w okolicy?

Będąc na wczasach w Icmeler warto także zwiedzić znajdujące się niedaleko Efez. To niezwykle urokliwe starożytne miasto, które posiada wiele ruin i monumentalnych budowli. Spacer po Efez to możliwość odkrycia i zanurzenia się w tutejszej historii.

Piękno natury zaś czeka w Pamukkale. To przede wszystkim bajkowe wręcz formacje skalne i gorące źródła, dlatego też pobyt tutaj może się okazać naprawdę przyjemnym doznaniem. Długie spacery potrafią zrelaksować, a piękno okolicy sprawić, że uda się nabrać dystansu do problemów i otworzyć na nowe inspiracje.

Icmeler to gwarancja świetnej pogody, ciepłe morze i malownicze plaże. Dodatkowo w okolicy znajdują się miejsca, które zaspokoją dociekliwych miłośników zwiedzania oraz tych, którzy chcą poznać historię tych zakątków. Niezależnie od preferencji Icmeler jest świetnym wyborem na udane wczasy, które dzięki swoim malowniczym krajobrazom i atrakcjom zostają w pamięci na bardzo długo.